Wskazówki dojazdu

Dojazd tramwajem

Tramwajem można dojechać do Parku Wilsona i Palmiarni na dwa sposoby. Pierwszy sposób to dojazd linią nr 5, 8, 14 ulicą Głogowską. Przystanek tramwajowy znajduje się naprzeciw głównej bramy wejściowej do Parku Wilsona. Dojście do Palmiarni z tej strony ma tę zaletę, że od przystanku do głównego wejścia idziemy uroczymi parkowymi ścieżkami. Drugi sposób to dojazd linią 6, ulicą Grunwaldzką i spacer wzdłuż ulicy Matejki.

Dojazd autobusem

Do Palmiarni można dojechać liniami autobusowymi nr 145 (przystanek Park Wilsona – wejście do Parku Wilsona od ulicy Berwińskiego) oraz nr 164 (przystanek Palmiarnia, wejście do Parku od ulicy Matejki).

Gdzie zaparkować samochód

Samochód można zaparkować wzdłuż ul. Matejki lub ul. Berwińskiego (opłata zgodnie z Miejską Płatną Strefą Parkowania, więcej informacji na stronie Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu: https://zdm.poznan.pl/pl/informacje-1).

Całodobowy, trzypoziomowy podziemny Parking PWK na 650 miejsc zlokalizowany jest na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wjazd, i wyjazd z parkingu, znajduje się na ul. Głogowskiej,  tuż za Mostem Dworcowym, na wysokości dworca PKP.  Wyjście dla pieszych z parkingu jest możliwe dwiema klatkami schodowymi, do dyspozycji są także windy. Opłata, kartą lub gotówką, w automatach parkingowych. Więcej informacji na stronie Parkingu parkingpwk.pl.