V Poznańskie Dni Sukulentów. Euforbie- afrykańskie piękności.

Zapraszamy od 8 czerwca do 23 czerwca w godzinach otwarcia Palmiarni na wystawę V Poznańskie Dni Sukulentów “Euforbie – afrykańskie piękności” przygotowaną we współpracy z p. Piotrem Marcollą.

Różnorodność świata roślin nieustannie zachwyca! Podczas tegorocznych, piątych, Poznańskich Dni Sukulentów będziecie mogli podziwiać piękno wilczomleczy (Euphorbia L.) słynących właśnie ze zróżnicowania zarówno gatunków jak i budowy.

Rodzaj Euphorbia to jeden z najliczniejszych rodzajów wśród roślin kwitnących. Obejmuje ponad 2000 gatunków – począwszy małych roślin schowanych w ziemi o wielkości kilku centymetrów po wysokie gatunki w kształcie drzewa o wysokości ponad 25 metrów. Od jednorocznych roślin po starzejące się przez stulecia krzewy i drzewa.

Wilczomlecze rozpowszechnione są na całym świecie, natomiast podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną głównie sukulentyczne gatunki pochodzące ze wschodniej i południowej Afryki oraz Madagaskaru, gdzie możemy spotkać ich największą różnorodność.

👉Niektóre z gatunków są pospolite na dużych obszarach, inne należą do najrzadszych roślin na ziemi, znanych w przyrodzie jedynie z małych populacji.

👉 Pokażemy Wam unikalne piękno tych ciekawych roślin na wystawie w Palmiarni Poznańskiej w dniach od 8 do 23 czerwca 2024.

👉Dla chętnych wzbogaceniem swojej kolekcji o te różnorodne sukulenty przygotujemy kiermasz roślin z bogatą ofertą z kolekcji Piotra Marcolli.
❕Wstęp w cenie biletu do Palmiarni.
Bilet można nabyć stacjonarnie w kasie oraz online: https://tobilet.pl/palmiarnia-poznanska.html