Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego “Muzyka lasu”

Zapraszamy od 19 marca na wystawę „Muzyka Lasu” Michała Lewandowskiego

Po raz trzeci prezentujemy w Palmiarni Poznańskiej wystawę fotografii Michała Lewandowskiego – tym razem inspirowaną dźwiękami muzyki klasycznej i oczywiście, otaczającą przyrodą.

Autor fotografii od zawsze w swoich pracach stara się łączyć fotografię z muzyką wielkich mistrzów, która towarzyszyła mu od dzieciństwa. W prezentowanym cyklu zdjęć opisał swoje fascynacje światem muzyki dawnych mistrzów i światem fotografii natury przetworzonej cyfrowo. Przedstawione zdjęcia opisują otaczającą przyrodę: lasy, stawy, jeziora. Każde z nich zostało wykonane po wysłuchaniu innego utworu muzycznego. Wykonane zdjęcia przetworzone są cyfrowo, co ma służyć podkreśleniu szczegółów widocznych na nich, np. faktury trawy czy tafli jeziora. Autor fotografuje zawsze to, co jest mu szczególnie bliskie a tworząc nowe fotografie odkrywa wciąż na nowo siebie i nieskończony świat innych ludzi, miejsc, krajobrazów.

Michał Lewandowski jest fotografem od kilkunastu lat. Interesuje się tworzeniem artystycznych cyklów fotograficznych i fotografowaniem przyrody. Zamieszkując blisko niemal codziennie na spacerach fotografuje otaczają rzeczywistość.  W tworzeniu często korzysta z różnych programów by stworzyć własną wizję otaczającego świata.

http://lewandowskiphotography.com/

Wystawa trwać będzie od 19 marca do 10 kwietnia 2024r. Wstęp w cenie biletu do Palmiarni.