tramwaj

Dojazd tramwajem

Tramwajem można dojechać do Parku Wilsona i Palmiarni na dwa sposoby. Pierwszy sposób to dojazd linią nr 5, 8, 14 lub 18 ulicą Głogowską. Przystanek tramwajowy znajduje się naprzeciw głównej bramy wejściowej do Parku Wilsona. Dojście do Palmiarni z tej strony ma tę zaletę, że od przystanku do głównego wejścia idziemy uroczymi parkowymi ścieżkami. Drugi sposób to dojazd linią 6, 13 lub 15 ulicą Grunwaldzką i spacer wzdłuż ulicy Matejki.

 

autobus

Dojazd autobusem

Do Palmiarni można dojechać liniami autobusowymi nr 238, 252 (od ulicy Głogowskiej), nr 164 (ulicą Matejki) lub nr 251 (od ulicy Grunwaldzkiej).

Pokaż trasę dojazdu MPK

Za pomocą serwisu jakdojade.pl możesz sprawdzić, jak wygląda trasa dojazdu środkami MPK do Parku Wilsona i Palmiarni z podanego adresu. Do pola "Z" wpisz adres początkowy, do pola "DO" wpisz Park Wilsona lub Palmiarnia, następnie kliknij "Szukaj". 

 

parkingiGdzie zaparkować samochód

Dla osób dojeżdzających samochodem ważnym problemem jest miejsce parkingowe. Duży parking strzeżony znajduje się przy ulicy Matejki na wysokości pawilonów Palmiarnii (obok sklepu Biedronka). Drugi parking strzeżony znajduje się z przeciwnej strony parku przy ulicy Parkowej. Dodaktowo pojedyncze miejsca parkingowe można znaleźć przy ulicy Berwińskiego i wzdłuż ulicy Matejki.

Całodobowy, trzypoziomowy podziemny Parking PWK na 650 miejsc zlokalizowany jest na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wjazd, i wyjazd z parkingu, znajduje się na ul. Głogowskiej,  tuż za Mostem Dworcowym, na wysokości dworca PKP.  Wyjście dla pieszych z parkingu jest możliwe dwiema klatkami schodowymi, do dyspozycji są także windy. Opłata, kartą lub gotówką, w automatach parkingowych. Więcej informacji na stronie Parkingu parkingpwk.pl.