22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, który w tym roku odbywa się pod hasłem przewodnim "Przywróć naszą Ziemię". To ekologiczne święto po raz pierwszy było obchodzone w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w roku 1990. Dzień Ziemi ma uświadamiać ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. To także bardzo dobra okazja do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.

 Co każdy z nas może zrobić dobrego dla środowiska od dziś, i nie tylko w Dniu Ziemi?

  • Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną, a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.
  • Robiąc zakupy zrezygnujmy z opakowań foliowych.
  • Naprawiajmy zamiast wyrzucać gdy tylko coś nam się zepsuje.
  • Pozbierajmy śmieci. Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi. Może to być nasze podwórko (jeśli jest zaśmiecone) lub jakiś inny teren gdzie zebrało się dużo śmieci.

 W Palmiarni Poznańskiej także w tym roku będziemy skupiać uwagę na tematach związanych z dbaniem o środowisko i przekonywać do działań proekologicznych. W dniach 15-16 maja odbędzie się druga edycja „Weekendu dla Ziemi”, na który już dziś serdecznie zapraszamy! Wydarzenie to w zależności od sytuacji epidemicznej odbędzie się w formie stacjonarnej lub online.

 Szczegóły już w najbliższym czasie!