BylSobieLAS PlakatB1 big

Pokazy Filmu "Był sobie las".

Zapraszamy do Palmiarni Poznańskiej na pokazy filmu "Był sobie las", reż. Luc Jacquet. Film z napisami.

Pokazy odbędą się w terminach: 26.06, 10.07, 24.07, 07.08, 21.08 w godzinach 10.00 - 11.20.

Liczba miejsc ograniczona! Maksymalna liczba uczestników pokazu: 60 osób.

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wiadomości wpisując pokaz filmu i datę. W treści wiadomości proszę podać liczbę osób uczestniczących w pokazie oraz kontakt do bezpośredniego organizatora wycieczki.

Pokaz filmu w cenie biletów wstępu do Palmiarni Poznańskiej:

ulgowy: 7 zł
normalny: 10 zł
opiekun wycieczki: 1 zł.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Zwiedzania Palmiarni Poznańskiej z Przewodnikiem.

Kliknij, aby obejrzeć zwiastun filmu.

 

"Jak naprawdę wygląda głębia tropikalnych lasów i jakie tajemnice skrywa? Jakie rośliny tam rosną i w jakim tempie? Po nagrodzonym Oscara® słynnym Marszu pingwinów Luc Jacquet zabiera nas w kolejną fascynującą podróż do świata natury – tym razem w głąb tajemniczych i mało znanych do tej pory lasów deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety. Zapierający dech w piersiach film pokazuje, jak wygląda cud tamtejszej przyrody. Obserwujemy cykl życia lasów pierwotnych i wtórnych, dowiadujemy się, jak wygląda ich ekosystem, poznając nieznany i niepokazywany dotąd świat natury, który rządzi się własnymi prawami i zasadami, a w dodatku jest w stanie ciągłego wzrostu i odnowy. Widzimy lasy tropikalne, które wyrastają niemal na naszych oczach, dowiadujemy się o ich prehistorii i warunkach rozwoju na przestrzeni wieków." Czytaj dalej. 

Wystawa zdjęć Portrety Mrówek

W terminie 11 czerwca - 31 sierpnia 2019 zapraszamy do pawilonu nr IX Palmiarni Poznańskiej na wyjątkową wystawę zdjęć "Portrety Mrówek". Autorem zdjęć jest Kamil Stajniak ANTonio Photography. Zdjęcia wykonane są techniką "focus stacking", polegającą na robieniu serii zdjęć przesuniętych względem siebie o setne milimetra, a następnie połączenia ich w jeden obraz. Takie zdjęcia powstają w rzeczywistości z kilkudziesięciu, a często kilkuset fotografii połączonych razem. Wystawa w cenie biletów wstępu do Palmiarni, normalny: 10 zł, ulgowy: 7zł.

Noc w Palmiarni lipiec

19 lipca w godzinach 20.00-2.00 (kasa do 1.30). Drugą Noc w Palmiarni uświetni Muzeum Czekolady Poznań. Kliknij, aby poznać szczegóły.

Noc w Palmiarni sierpień

23 sierpnia w godzinach 20.00-2.00 (kasa do 1.30). Podczas trzeciej Nocy w Palmiarni odbędzie się koncert na misach tybetańskich i gongu. Kliknij, aby poznać szczegóły.

Ogólnopolski Dzień Pszczół

8 sierpnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Pszczół! W Palmiarni obchody tego dnia będą trwały od 8 do 18 sierpnia 2019! Kliknij, aby poznać szczegóły wydarzenia.

Godziny otwarcia Palmiarni Poznańskiej:

od wtorku do soboty: 9:00 - 17:00 (kasa do godz. 16:00)
w niedziele i święta: 9:00 - 18:00 (kasa do godz. 17:00)