Poznańskie Muzykalia powracają! To już trzecia edycja koncertów z utworami pamiętnych artystów ubiegłego wieku organizowanych przez Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury PTAAAK.
Już 10 września o godz. 18:00 po raz ostatni w tym sezonie zapraszamy do zabytkowej Muszli Koncertowej, by upamiętnić legendę, która ubogacała naszą rodzimą scenę nieprzerwanie od lat '60 aż do 2017 roku - Zbigniewa Wodeckiego! Wybrzmią nowe, odświeżone aranże takich utworów jak “Zacznij od Bacha”, “Lubię wracać tam, gdzie byłem”, “Z tobą chcę oglądać świat”, “Chałupy Welcome to” i wielu innych.
Ten kultowy multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista, aktor i prezenter telewizyjny pozostawił po sobie ogromne dziedzictwo, będące wspaniałą przestrzenią do przeżywania i reinterpretowania na nowo. Zbierzcie rodzinę i przyjaciół, przyjdźcie posłuchać niepowtarzalnych odsłon jego utworów w wykonaniu młodych, kreatywnych wokalistów. Towarzyszyć im będą zespół złożony ze studentów i absolwentów poznańskiej Akademii Muzycznej pod kierownictwem aranżerki Emmy Kluczyńskiej, a także zespół chórkowy Serca Bitche pod kierownictwem Mewy Topolskiej.
Wstęp na wydarzenie jest jak zwykle bezpłatny
Wystąpią następujący wokaliści i wokalistki:
Marianna Ćwiąkała
Ania i Marta Gramsz (ANiMA)
Mariusz Koliński
Grzegorz Lewandowski
Anastazja Nowak
Jakub Rajman
Marcel Tułacz
Zespół wokalny Serca Bitche w składzie:
Mewa Topolska
Zuzanna Piłasiewicz
Kaja Stępniak
Zespół instrumentalny:
Emma Kluczyńska - piano
Krzysztof Szymenderski - gitara
Dawid Stawecki - gitara basowa
Kuba Kozłowski - perkusja
Julia Oleksa - saksofon
Karol Girwidz - klarnet
Adrian Majkowski - trąbka

Prowadzenie koncertu: Andrzej Błaszczak
Realizacja dźwiękowa: Sylwia Suwalska

Więcej informacji na stronie wydarzenia Poznańskie Muzykalia 10 września

Zapraszamy!