Zapraszamy na IV Poznańskie Dni Sukulentów, które odbędą się od 17 czerwca do 2 lipca 2023 r. w Pawilonie III Palmiarni Poznańskiej.
W czasie trwania wydarzenia zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt gatunków i odmian kaktusów i innych sukulentów pochodzących z dwóch kolekcji – Piotra Marcolli oraz Gerarda Kowalskiego. Wiele z nich zostało wyhodowanych przez kolekcjonerów „od małego” poprzez siew nasion. Obserwowali ich kiełkowanie, wzrost, reakcję na zmienne warunki i wreszcie kwitnienie, przysparzając dumy ich opiekunom.
 
Właśnie siew i pielęgnacja kaktusów będzie tematem przewodnim tegorocznej wystawy. Od niego bowiem wielu przyszłych entuzjastów zaczęło swoją przygodę z tymi pięknymi roślinami i „złapało” kaktusowego bakcyla. Organizatorzy pokażą jak prawidłowo wysiać i opiekować się siewkami i później dorosłymi roślinami.
Odwiedzając Palmiarnię w tym czasie, będą mogli Państwo zasięgnąć porad uprawowych u wystawców oraz wziąć udział w pokazach szczepienia, siewu i przesadzania roślin, które zostaną przeprowadzone w soboty (17.06; 24.06; 1.07) i w niedziele (18.06; 25.06; 2.07) w godzinach:
11.00 – pokaz szczepienia
13.00 – pokaz siewu
15.00 – pokaz przesadzania
 
Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz roślin, a także zestawów wysiewowych, które mogą być początkiem wielkiej przygody.
 
Zapraszamy!