Już za chwileczkę, już za momencik... 30 lat konkursu "Zielony Poznań"!
W roku 2023 obchodzić będziemy jubileusz 30 edycji konkursu "Zielony Poznań". Takie święto zobowiązuje do dołożenia szczególnych starań o zielone przestrzenie na balkonach, tarasach, ogrodach i innych zielonych zakątkach.
Z myślą o wszystkich poznaniankach i poznaniakach zakochanych w swoich zielonych oazach przygotowujemy specjalny program spotkań podczas tradycyjnej już zielonej majówki.
Wydarzenie odbędzie się w dniu 6 maja w Parku Wilsona. Organizatorem akcji edukacyjnych z koncertem „Zieloni od 30 lat – jubileusz z klimatem” w ramach Akademii Zielony Poznań jest Miasto Poznań - Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa.


Na wszystkich zainteresowanych czekać będą inspirujące warsztaty, pokazy, koncert, wspólne malowanie i wiele, wiele innych atrakcji.
Zaplanowane działania mają pokazać jak zacząć przygodę z ekologią, bioróżnorodnością oraz sposobem zagospodarowania wód opadowych.
Mieszkańcy miasta Poznania i uczestnicy konkursu zainspirowani wiedzą z warsztatów, będą mogli zrealizować własne udane "zielone" aranżacje w swoich domach czy ogrodach.

Szczegółowy program wydarzenia na stronach internetowych - czekamy na Was!


https://www.poznan.pl/zielonypoznan/
https://www.poznan.pl/mim/main/konkurs-zielony-poznan,p,4871,49580.html?wo_id=1364
https://www.poznan.pl/mim/main/akademia-zielony-poznan,p,4871,63779.html?wo_id=1364

 

 

[Na grafice widoczny jest tytuł wydarzenia - "Zielony Poznań 30 lat" na zielonym tle. Obok tytułu znajdują się elementy kwadratowe z grafikami przedstawiającymi motywy roślinne]