Zapraszamy na wystawę fotografii Michała Lewandowskiego "W rytmie natury", która zaprezentowana będzie w dniach 20.03-21.04.2023 roku w Pawilonie IX Palmiarni.
 
Fotografie przedstawiają tereny zielone i wodne w czerni i bieli. Jak mówi autor: „ Fotografuję to, co kocham i jest mi bliskie. Staram się pokazać piękno świata. Wierzę, że piękno przyrody może mieć właściwości lecznicze, uzdrawiać ludzi i naprawiać relacje zachodzące między nimi. Zanurzając się w las przechodzę w stan świadomości, w którym dostrzegam, odczuwam bardziej. Czas, który przeżywamy w lesie jest wyjątkowy. Kiedyś czas mierzono tylko wschodem i zachodem słońca.
Teraz mamy kalendarze, różne strefy czasowe, dokładne pomiary czasu przy pomocy zegarów. W lecie, gdy dzień jest długi, warto wybrać się do lasu, wówczas można przeżyć chwilę „bezczasu”. Na przedstawionych fotografiach staram się odnieść do idei bezczasu, uchwycić chwilę, która przemija.
Czas spędzony na łonie natury może być zdecydowanie bardziej wartościowy niż w mieście. W lesie nasze zmysły się wyostrzają, nabieramy dystansu do spraw, które zajmują nam głowę. "
Michał Lewandowski - fotograf od kilkunastu lat. W swoich pracach inspiruje się przyrodą, często korzystając z różnych programów by stworzyć własną wizję otaczającego nas świata. Czerpie inspiracje nie tylko z natury, ale także muzyki klasycznej, a także sztuk plastycznych. Laureat wielu nagród ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Więcej o autorze: http://lewandowskiphotography.com/
Wstęp na wystawę w cenie biletów do Palmiarni:
https://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/zwiedzanie#cennik
normalny: 16 zł
ulgowy: 12 zł
wtorki Seniora: 4 zł w każdy wtorek dla osób w wieku 60+
Zapraszamy!