Czy zastanawialiście się kiedyś nad sposobami wykorzystania produktów spożywczych, które pozostały po świętach? Myśleliście co zrobić aby wnętrza nabrały świątecznego klimatu bez konieczności kupowania kolejnych ozdób? Planujecie ozdobić choinkę w zupełnie inny niż zazwyczaj sposób, spędzając przy okazji wspólnie czas?
🎅 Wszystkich szukających odpowiedzi na te pytania, a także tych zainteresowanych tworzeniem niebanalnych prezentów zapraszamy 10 grudnia w godz. 10:00-16:00 do Palmiarni Poznańskiej na Ekomikołajki.
 
👉 Planowane atrakcje w Pawilonie III Palmiarni:
⚙♻ warsztaty w nurcie trash art - Fundacja Odzyskaj Środowisko pokaże nam jak stworzyć las…z elektrośmieci. Dzięki kreatywności i fantazji nieużywane przewody czy elementy sprzętów domowych będą mogły stać się sztuką, a każdy uczestnik warsztatów przez chwilę – artystą. Dodatkową atrakcją będą warsztaty z tworzenia kartek świątecznych zero waste. Warsztaty będą się odbywać od 11.00 do 15.00
🎀♻ Oddział Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP pokaże, jak wykonać ekologiczne ozdoby na świąteczne drzewka. Dekoracje powstaną z: niewykorzystanych plakatów, tubek po papierze toaletowym i ręcznikach jednorazowych, z gazet, uszkodzonych książek, itp. Każda nowo powstała ozdoba w przyszłości może być poddana recyklingowi!
🎄♻ na stoisku ZZO Poznań prowadzone będą zajęcia/warsztaty związane z tematyką świąteczną konkursy oraz quizy dla rodzin. Atrakcją dla młodszych uczestników warsztatów będzie z pewnością pojawienie się zakładowej maskotki superbohatera „Batermana”.
 
👉Warsztaty w sali dydaktycznej:
🥧♻ o godzinie 12.00 i 14.00 zapraszamy na warsztaty Oddziału Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP dotyczące planowania świątecznego menu. Podczas zajęć każdy z uczestników będzie mógł dowiedzieć się więcej jak:
- wykorzystać produkty pozostałe po świętach (np. co zrobić z burakami po kiszeniu barszczu albo niewypitym kompotem z suszonych owoców, co zrobić z resztkami ryb, kapusty, zup, pierogów, jak dłużej przechować sałatkę);
- przygotować świąteczne potrawy o niepowtarzalnym smaku, nie tracąc przy tym majątku;
- uzyskać niepowtarzalny smak potraw, czyli gdzie, paradoksalnie nie oszczędzać;
- przygotować święta żeby pół stycznia mieć luz w kuchni, nie tylko o ilości ale też kreatywności w gotowaniu.
Odwiedzających Palmiarnię zachęcamy do wzięcia ze sobą rolek papieru, zużytych kartek, gazet
i magazynów – przedmioty pozornie bezużyteczne, w Waszych rękach będą mogły stać się ozdobami świątecznymi.
 
🎟 Wstęp w cenie biletu do Palmiarni:
- ulgowy - 12 zł
- normalny - 16 zł
⌚ Godziny trwania wydarzenia: 10.00 – 16.00