Informujemy, że na terenie Parku Wilsona rozpoczyna się remont zabytkowego budynku Betonhausu. Od dnia 6.06 planowane jest rozpoczęcie prac rozbiórkowych i izolacyjnych zachodniej elewacji budynku Betonhaus (od strony fontanny).

W imieniu Inwestora przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane.

Hala Betonowa, pierwsza budowla wybudowana w Poznaniu w technologii monolitycznej, to jedyny pawilon targowy, który przetrwał w parku do naszych czasów. Zbudowana w 1911 roku na Wystawę Wschodnioniemiecką gościła zbiory trofeów myśliwskich cesarza Wilhelma II. W restauracji na parterze i tarasie można było skosztować dziczyzny i spróbować sił na strzelnicy urządzonej na tyłach budynku, w imitacji lasu. Osiemnaście lat później na Powszechnej Wystawie Krajowej urządzono tu salon muzyczny, czyli ekspozycję fortepianów i organów. Po wystawie gmach zajęła Katedra Wychowania Fizycznego, przekształcona później w AWF, który użytkował go do początku XXI wieku. Uczelnie dokonywały wielu przeróbek w budynku, aby dostosować go do swoich potrzeb.

 

Więcej informacji  dotyczących historii budynku oraz realizowanego remontu znajdują się na stronie Inwestora www.wparkuwilsona.pl