Jeżeli nie znaleźliście jeszcze kalendarza ściennego na nowy rok lub nadal szukacie dla siebie idealnego mamy dla Was coś wyjątkowego- kalendarz Palmiarni Poznańskiej na 2021 rok!

W kalendarzu zaprezentowanych jest 12 autorskich zdjęć Kamila Stajniaka (https://ant-photo.eu/), przedstawiających mrówki w skali makro. Każda strona zawiera zdjęcie innego gatunku wraz z podpisem oraz kalendarium.

Inspiracją do jego stworzenia stała się wystawa pt. “Portrety mrówek” prezentowana w Palmiarni Poznańskiej w 2019 roku. Te niezwykłe owady występujące niemal pod każdą szerokością geograficzną reprezentują około 14 tys. gatunków. W naszej kolekcji prezentowane były m.in. grzybiarki parasolowe Atta cephalotes, które towarzyszyły gościom “Kawiarni 7 Kontynentów” oraz grzybiarki z rodzaju Acromyrmex. Mrówki z rodzaju Tetramorium i Hypoponera towarzyszą nam na co dzień jako wolno żyjący mieszkańcy pawilonów Palmiarni.

W kalendarzu znajdziecie również informacje o datach związanych z przyrodą, jak np. Światowy Tydzień Mokradeł na przełomie stycznia i lutego lub Światowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej we wrześniu.

Cena kalendarza: 36 zł

(+koszt wysyłki 14 zł lub odbiór własny (bezpłatnie) wyłącznie po wcześniejszym umówieniu)

Kalendarz ma wymiary 43x30cm, a bliżej zobaczyć go można pod linkiem: https://www.facebook.com/media/set?vanity=PalmiarniaPoznanska&set=a.4291155097580273

Aby dokonać zakupu należy przesłać uzupełniony formularz zamówienia na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. oraz  dokonać płatności przelewem na wskazany w formularzu rachunek bankowy.

Polecamy!