Zapraszamy od 3 do 25 października do Palmiarni Poznańskiej na wyjątkową wystawę fotografii Tomasza Siudy "AMAZONIA”, która powstała we współpracy z Fundacją Fiedlerów w ramach projektu „Z Fyrtla w świat!” sfinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania. Na wystawie zaprezentowane są zdjęcia powstałe podczas ekspedycji podróżniczych w głąb Amazonii. Fotografie  skupiają  uwagę obserwatorów na wyjątkowości Puszczy Amazońskiej i jednocześnie pokazują z jakim ogromem zagrożeń mierzy się ten wyjątkowy obszar na Ziemi.

 

Autorem zdjęć jest Tomasz Siuda - Absolwent Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Fotograf, arte terapeuta, podróżnik. Przez kilka lat prowadzący pracownię foto arteterapii w Domu Dziecka w Kórniku. Laureat nagrody im. Tony Halika 2019 (przyznawaną przez kapitułę w której zasiada Elżbieta Dzikowska) za fotograficzną opowieść z Iranu zrealizowaną wspólnie z Radosławem Fiedlerem. 2020 stypendysta marszałka woj WLKP w dziedzinie kultury. Organizator i uczestnik wieku projektów i ekspedycji podróżniczych Iran śladami uchodźców, Amazonia śladami A. Fiedlera, Kórniczan Portret Wspólny i wiele innych. Publikuje w magazynie fotografów, reporterów i podróżników „Kontynenty”. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i autor projektów fotograficznych.

 

„Miesiąc w dzikiej dżungli, z dala od jakiejkolwiek cywilizacji, pośród węży, skorpionów i kajmanów. Z milionem komarów za towarzystwo, spędziliśmy z ekipą, między innymi z Arkadym R. Fiedlerem w Boliwijskiej części Amazonii. W poszukiwaniu wrażeń, przygód i doświadczeń, które 80 lat wcześniej przeżywał w tym miejscu patron naszej ekspedycji Arkady Fiedler, który dla mnie osobiście jest dziadkiem chrzestnym mojej wyobraźni i podróżniczych marzeń. Nasze doświadczenia opisał w swojej książce syn Arkadego Fiedlera, Arkady Radosław Fiedler „Sumienie Amazonii” z moimi zdjęciami wewnątrz i na okładce.”

 

Tomasz Siuda

 

źródło: http://tomaszsiuda.pl/sladami-arkadego-fiedlera/

 

Zachęcamy do obejrzenia także filmu o Amazonii Tomasza Siudy:

 

https://youtu.be/ybK-3YUyCMM

 


Wejście w cenie biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 12 zł
ulgowy: 8 zł
wtorki seniora: w każdy wtorek dla osób 60+ bilet w cenie: 4 zł.


Godziny otwarcia Palmiarni:
od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 - 17:00 (kasa do godz. 16:00)

Fundacja Fiedlerów

Rada Osiedla Święty Łazarz

Miasto Poznań #poznanwspiera

Palmiarnia Poznańska


Zapraszamy!